نوع وب سایت

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سفارش طراحی سایت
  4. chevron_right
  5. نوع وب سایت
سوالات متداول
انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند؟
تفاوت وب با سایت در چیست ؟
انواع وب سایت های اینترنتی کدام ها هستند؟

وب سایت های اینترنتی را می توان از جهات مختلف طیقه بندی کرد. از جنبه کارکرد کلی سایت می توان سایت ها را به دسته های: وب سایت های اطلاع رسانی، وب سایت های تجارت الکترونیک، وب سایت های فروشگاهی، وب سایت های کاربردی، وب سایت های تفریحی، وب سایت های شبکه اجتماعی، وب سایت های علمی و… دسته بندی نمود ولی سایت ها را می توان از جنبه های فنی نیز طبقه بندی کرد، مانند سایت های دینامیک، سایت های استاتیک و…، همچنین یک سایت اینترنتی را می توان از لحاظ نسل نیز دسته بندی کرد، مثلا سایت های وب یا وب 1، سایت های وب 2 و یا وب سایت های وب 3، البته سایت های اینترنتی، از جوانب دیگری نیز قابل تقسیم بندی هستند، اما کمتر به این دسته ها شناخته می شوند!

تفاوت وب با سایت در چیست ؟

وب، به فضای آنلاین متشکل از میلیون ها، بلکه میلیاردها سایت اینترنتی گفته می شود. در واقع به مجموعه سایت های اینترنتی مختلف، که در سراسر دنیا و به زبان های گوناگون و به منظور ساماندهی موضوعات و خدمات مختلف ساماندهی شده اند، وب گفته می شود.

وب بستری از به هم پیوستن شبکه های کامپیوتری مختلف به منظور به اشتراک گذاری محتوا می باشد، اما سایت، یکی از واحدهای کوچک تشکیل دهنده این رسانه جهانی است. در حقیقت، به بستر یا رسانه ای که وب سایت های اینترنتی بر روی آن قرار گرفته اند وب گفته می شود. در مقام مثل: سایت های اینترنتی، مانند شبکه های تلویزیونی مختلف می باشند، در حالی که وب، همانند صدا و سیما یا ماهواره هاست که تعداد زیادی شبکه را همزمان پخش و منتشر می نماید.

فهرست
مشاوره رایگان
Powered by