بهینه سازی سایت (SEO)

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. بهینه سازی سایت (SEO)

سئو چیست؟

بهینه‌ سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) به‌ اختصار سئو (SEO) یک‌ روند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب‌ سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وب‌ سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را دربر گیرد، از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. سئو یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شود.

 

بهینه سازی سئو,بهینه سازی سایت,طراحی سایت ارزان,طراحی سایت شرکتی,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت موزیک
بهینه سازی سئو

از دید بازاریابی اینترنتی، سئو به چگونگی کار کردن موتورهای جستجو و اینکه کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند و همین‌ طور کلمات کلیدی تایپ‌ شده و اینکه کدام‌ یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی وب‌ سایت شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و اچ‌ تی‌ ام‌ ال و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیت‌های نمایه‌سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

پیشرو وب، طراحی سایت حرفه ای را برای مشتریان خود به گونه ای انجام می دهد که در خصوص معرفی به موتورهای جستجو، نمود و ظهور بهتری داشته باشد، ترافیک سایت بیشتری جذب کند و به ازای کلمات کلیدی که جستجو می شود، در صفحات بالاتری قرار گرفته و در نهایت به شکل مناسبت تری در معرض دید مخاطبین و جستجو کنندگان محصولات و سرویس های متنوع قرار گیرد.

اهمیت سئو

طبق آمار گوگل، روزانه در حدود 3.5 میلیارد نفر از گوگل استفاده می‌کنند. در واقع بیشتر آدم‌های روی کره زمین، اگر بخواهند چیزی بخرند یا سوالی بپرسند اول به گوگل مراجعه می‌کنند!

در چنین شرایطی، مثلا اگر یک فروشگاه آنلاین تجهیزات کامپیوتر داشته باشید، حتما می‌خواهید در معرض دید این میلیون‌ها بازدیدکننده قرار بگیرید. می‌دانید روزانه چند نفر کلمه ماوس را سرچ می‌کنند؟ همه این‌ها مشتریان بالقوه‌ای هستند که ممکن است پس از بازدید خرید خود را از سایت شما انجام دهند. این یعنی کلیک‌های کاربران بسیار ارزشمند است و اگر بتوانید سایت خود را در رتبه‌های بالاتر نگه دارید کلیک‌های بیشتری به دست می‌آورید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 

انواع تکنیک‌های سئو چیست؟

به طور کلی سئو به دو قسمت سئو آن پیج(onpage) و سئو آف پیج(offpage) و یا به عبارتی بهینه‌سازی داخلی و بهینه‌سازی خارجی که هر کدام از این دسته‌ها را باید با روش‌های خاصی انجام داد.

سئو داخلی

سئو داخلی به دو بخش فنی و محتوایی تقسیم می شود. در بهینه سازی فنی سایت تلاش می‌شود تا کارشناسی دقیقی روی سرعت، حجم صفحه و سرعت بارگذاری سایت انجام شود. همچنین متاتگ‌ها، تگ‌های خاص و سایر المان‌های فنی بررسی می‌شود.

سئو خارجی

سئو خارجی به نشر موضوع‌ها و مطالب سایت شما در سایت‌های دیگر می‌پردازد. سایت‌های دیگر می‌توانند لینکداین، فروم‌ها و یا هر بخش دیگر باشند. تلاش می‌شود تا با جذب بک‌لینک ارگانیک و مطالب مناسب، کاربران جلب سایت شما بشوند.

فرم سفارش سئو

فهرست